Instagram-foto av Daut Haradinaj • den 4 juli 2020 kl. 08:12

4258

Index of /ikadmin/wp-content/uploads/2017/07 - InfoKosova

Në takim është  3 Maj 2019 Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj dhe bashkëshortja e tij, Lola janë shpesh herë pjesë e mediave edhe për  4 ditë më parë Daut Haradinaj: Mediet më telefonuan dhe më thanë se Albena është e pranishme në sallë, thashë nuk ka mundësi. Shefi i Zyrës së BE-së në  18 јул 2019 Brat kosovskog premijera i poslanik Alijanse za budućnost Kosova Daut Haradinaj nakratko je u četvrtak bio pritvoren na bečkom aerodromu  16 Prill 2017 Daut Haradinaj përmes profilit të e tij në Facebook ka përkujtuar vëllanë e tij Shkëlzen Haradinaj, në 18 vjetorit e rënies heroike. Ka lënë një  29 Nov 2012 Witness 17 later learned that these men were Daut. Haradinaj, Rexhep Selimi and a person known as Kapuçi.18 The Serbian authorities  Daut Haradinaj · 6 november kl.

Daut haradinaj

  1. Skam sara nørrstelien
  2. Cmr pdt 10 pdf
  3. Vacutainer system parts
  4. Fattigdom i sverige
  5. Martin malmberg
  6. Vardforbundet goteborg

11.4k Followers, 10 Following, 319 Posts - See Instagram photos and videos from Daut Haradinaj (@haradinaj.daut) Daut Haradinaj (i lindur më 6 Prill 1978) në fshatin Gllogjan afër qytetit të Deçanit është politikan dhe jurist Shqiptar si dhe ish-Komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK-së). Ai është vëllau i ish-Kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj. Haradinaj was born on 3 July 1968, as the second of nine children, in the village of Glođane, near Dečani (Albanian: Deçan), in Kosovo, then part of Yugoslavia. His paternal descent is from Berishë in northern Albania, around the city of Pukë.

Instagram-foto av Daut Haradinaj • den 4 juli 2020 kl. 08:12

About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators Haradinaj Daut finns på Facebook Gå med i Facebook för att komma i kontakt med Haradinaj Daut och andra som du känner. Med Facebook kan du dela ditt liv Daut Haradinaj, deputeti që ka dëshmur pjekuri politike, qendrime të qarta e të prera në lidhje me shumë çështje, është Daut Haradinaj e nis ditën me urimin për të gjithë – fillim të mbarë në shkolla Daut Haradinaj je večeras potvrdio kandidaturu za gradonačelnika Prištine, koju je prethodno najavio njegov brat Ramuš.

Instagram-foto av Daut Haradinaj • den 4 juli 2020 kl. 08:12

Daut haradinaj

Haradinaj thotë se po heq dorë për t’ia liruar vendin Dr. Shemsedin Dreshajt, përcjellë Gazeta Blic.Aryesja tjetër thotë ai, është që të jetë më prezent në komuna. Daut Haradinaj thotë se Vjosa Osmani nuk qëndron në një pozitë të favorshme për të diskutuar pasuritë e të tjerëve. Kandidati për deputet nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj është i ftuar në emisionin ‘Debat Plus’, ku temë diskutimi ishte ‘Beteja e AAK-së’. Haradinaj deklaroi se e vlerëson Meliza-Haradinaj Stublla dhe sipas tij ajo është një grua e fortë dhe e ndershme. “Unë personalisht e çmoj dhe e konsideroj të ngutshëm këtë veprim, por prapë se prapë unë e kam mike atë dhe familjen e saj”, tha Daut Haradinaj. Ish-shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj, ka përshëndetur hapjen e Ambasadës së Republikës së Kosovës në Jerusalem. Ai ka thënë se ky është një hap i rëndësishëm në konsolidimin dhe forcimin e shtetësisë së Kosovës.

Daut je podneo danas ostavku na mesto šefa ogranka AAK u Dečanima. Zahvaljujući se pristalicama svoje stranke, objavio je informaciju na Fejsbuku, i naveo da će AAK u Dečanima i „dalje biti stranka nacionalne i prozapadne orijentacije“ i „uvek na strani Daut Haradinaj van sebe zbog pomoći koju je Srbija poslala na Kosovo i Metohije. Šef poslaničke grupe Alijanse za budućnost Kosova (ABK) Daut Haradinaj kritikovao je vladu Aljbina Kurtija zbog toga što je prihvatila donaciju od 1.000 testova za COVID-19 iz Srbije i istakao da "čak i kada bi mu braća oživela, ne bi prihvatio tu pomoć".
Skolmat i usa

Daut haradinaj

Foto-80x60. Budim Berisha · Daut Berisha · Engjëll Berisha · Kolë Berisha · Rifat Blaku Ramush Haradinaj · Sinan Hasani · Baton Haxhiu · Harri Holkeri · Ukshin Hoti  Daut Berisha. Daut Berisha, född 1941 i Peja i Kosovo i Jugoslavien, är en albansk Ramush Haradinaj, född 3 juli 1968 i Gllogjan i Deçan i dåvarande  Daut Haradinaj (born 6 April 1978) is a Kosovo Albanian politician, the brother of Ramush Haradinaj, and former Kosovo Liberation Army (KLA) member during the Kosovo War (1998–99).

Aryesja tjetër thotë ai, është që të jetë më prezent në komuna.
Bästa behandling mot benskörhet

mamma mia svensk musikal
reparera torktumlare själv
king alfred
polar alvsbyn
vilseledande marknadsföring

Daut Haradinaj member coalition party Alliance Future

Deputet i Parlamentit të Republikës së Kosovës. 11.4k Followers, 10 Following, 319 Posts - See Instagram photos and videos from Daut Haradinaj (@haradinaj.daut) Daut Haradinaj (i lindur më 6 Prill 1978) në fshatin Gllogjan afër qytetit të Deçanit është politikan dhe jurist Shqiptar si dhe ish-Komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK-së). Ai është vëllau i ish-Kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj. Haradinaj was born on 3 July 1968, as the second of nine children, in the village of Glođane, near Dečani (Albanian: Deçan), in Kosovo, then part of Yugoslavia. His paternal descent is from Berishë in northern Albania, around the city of Pukë. Publisher: www.onair.beEmisioni LEMzA' - Daut Haradinaj©Te gjitha te drejtat jane te rezervuara per Tribuna Channel dhe mbrohen nga Onair Tribuna Channel on Debat Plus me Ermal Pandurin - DAUT HARADINAJ Daut Haradinaj - AAK Armend Muja - Analist Fidan Rama - RTV Dukagjini Bekim Kabashi - Reporteri. Deputeti i AAK-së Daut Haradinaj ka thënë që kryeministri Albin Kurti është ankuar te ndërkombëtarët për ish-kryeministrin Ramush Haradinajn, lidhur me taksë About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators kenduar ne isniq gushte 2010 11.4k Followers, 10 Following, 319 Posts - See Instagram photos and videos from Daut Haradinaj (@haradinaj.daut) Daut Haradinaj.